Boicote Educativo a Israel

As reiteradas violacións do dereito internacional e o absoluto desprezo que Israel manifesta polas innumerábeis Resolucións das Nacións Unidas que condenan as súas políticas coloniais, discriminatorias e ilegais; o fracaso das iniciativas emprendidas para que o estado sionista acate o dereito humanitario e poña fin á ocupación de Palestina e á opresión das súas xentes; o respaldo que a comunidade internacional deu sempre a formas non violentas de combate contra a inxustiza están na base do apelo que lanzaron en 2005 mais de 150 colectivos palestinos en demanda de solidariedade na loita por restaurar os agredidos dereitos do seu pobo.

Boicote, desinvestimento e sancións a Israel

As persoas que asinamos este escrito, membros da comuniade educativa queremos sumar á nosa voz a esta campaña global que nace da iniciativa da sociedade civil en apoio das demandas de xustiza do pobo palestino.

1. - A fin da ocupación e a colonización e o desmantelamento do Muro que divide Palestina, cuxa construción foi declarada ilegal pola ONU en 2004
2.- O recoñecemento dos dereitos fundamentais dos palestinos e palestinas residentes no estado de Israel até a total igualdade con o resto das persoas que habitan ese espazo político;
3.- O respecto, a protección e a promoción do dereito ao retorno das persoas expulsadas da súa terra desde 1948 polo exército regular e os grupos paramilitares sionistas e a devolución das súas propiedades nos termos estipulados pola resolución 194 das Nacións Unidas.

Coherentemente coa nosa decisión de apoiar a campaña global BDS, comprometémonos a non establecer ningún tipo de colaboración co estado de Israel e reclamamos das autoridades competentes se absteñan de introducir no ámbito educativo liñas de actuación que contribúan a perpetuar, directa ou indirectamente, a opresión do estado sionista sobre o pobo palestino.

Neste sentido, instamos a Universidade de Santiago de Compostela a cancelar o convenio asinado coa Universidade Ben Gurión (unha institución "orgullosamente sionista") e a todas as institucións galegas a non cederen ás presións de Israel para se inmiscuir no noso sistema educativo, rexeitando inxerencias como a que a Cámara de Comercio España-Israel tentou perpetrar en Tui, Ribadavia e Monforte mediante a elaboración de material didáctico dirixido a escolares de primaria destes concellos.

Igualmente solicitamos ás formacións políticas, sindicatos, organizacións estudantis, ANPAS, asociacións pedagóxicas, etc. se opoñan á pretensión de Israel de introducir na chamada Lei Wert , como materia de ensino obrigatoria e singular, o xenocidio de que foron vítimas as comunidades xudaicas europeas no período nazi excluindo outros holocaustos igualmente infames aos que se relegaría à categoría de "males menores". A comezar polo exterminio das comunidades que poboaban os territorios da actual América, consumado polos conquistadores españóis (entre os que, infelizmente, non faltaban galegos) ou, mais dolorosamente actual, o que perpetra o estado sionista contra o pobo da Palestina.

Galiza, Xaneiro de 2014

  1. Marcial Gondar Portosany - Faculdade de Filosofia - USC - Profesor
  2. Ramom Lôpez-Suevos Fernández - Faculdade de Ciências Económicas e Empresariais - Professor (aposentado)
  3. Rita Pascácio - Lisboa - Cultura
  4. Xoan manuel vázquez sevillano - ies plurilingüe fontem albei - docente
  5. Bráulio Amaro - Consellería Educación - xubilado
  6. Lorena Negreira López - CEIP Xoaquín Loriga - Docente
  7. Beatriz Fernández Barbosa - CPI Terras de Maside - Docente
  8. STEG - Sindicato de traballadoras/es do ensino de Galiza - Sindicato
  9. Iria Iglesias Fidalgo - universidade da Coruña - estudante
  10. José Manuel Cabezudo Moreno - CEIP As Mercedes - Docente
  11. Ester Pérez Martínez - universidad de A Coruña - estudante
  12. Blanca Negreira Garcia - Universidade da Coruña - Estudiante
  13. Paula Lorenzo Ruiz - CPI Padrenda-Crespos - Mestra
  14. CIG-ENSINO - Confederación Intersindical Galega do Ensino - Ensino
  15. Henrique del Bosque Zapata - IES de Mos - Docente
  16. Elvira Souto - Universidade da Corunha - Professora (reformada)
  17. Anxo Louzao Rodríguez - Consellaría de Educación - Docente
  18. Alberte Blanco Casal - IES Xesús Taboada Chivite - Verín - Docente secundaria
  19. María Josefa Palmeiro Macías - E.E.I. A Marisma - Docente
  20. Lucía Novas Garrido - IES Montecelo - Docente
  21. Encarnación Domínguez Ramil - IES Castelao - Docente
  22. Manuel Casal Garrido - CEIP Montel Touzet - Docente
  23. Carlos Pita Albo - Ceip Rabadeira - Mestre
  24. Xoán Carlos Garrido Couceiro - IES Chano Piñeiro - Docente
  25. Daniel García Martínez - EOI A Coruña - Estudante
  26. Xosé Manoel Fírvida Plaza - IES 12 DE OUTUBRO, Ourense - docente
  27. Xesús Bermello García - IES Agra de Leborís - Docente
  28. henrique garcia vazquez - ceip de tarrio - docente
  29. David Bruzos Higuero - IES Lauro Olmo - Docente
  30. Sabela Fraga Costa - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  31. Diego Boquete Sánchez - CEIP Campomaior - Docente
  32. Xosé Luís Alonso González - IES Ponte Caldelas - Docente e fotógrafo
  33. Jorge Potel Torres - IES Xunqueira 2 - Docente
  34. Marta Dacosta Alonso - IES de Tomiño - docente
  35. anxo varela - i.e.s. a sardiñeira - docente
  36. Rosa Mª Verdugo Matés - Universidade de Santiago de Compostela - PDI
  37. Manuel Anxo Fortes Torres - IES Auga da Laxe (Gondomar) - Docente
  38. Jacobo López Castro - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  39. Serafín Vicente Lorenzo - CPI de Carral - Docente
  40. Margarita Ledo Andión - Universidade de Santiago de Compostela - Docente
  41. xose manuel fernández lópez - ies de ames - Docente
  42. M. ÁNXELA SOBRAL GONZÁLEZ - CPI MANUEL PADÍN TRUITEIRO - DOCENTE
  43. Carlos Campoy Vázquez - IES Rosalia de Castro Compostela - Docente
  44. ALBERTO RODRIGUEZ PESQUEIRA - UNIVERSIDADE LABORAL OURENSE - DOCENTE
  45. MONTSERRAT BOUZAS LAMAS - IES AGRA DE LEBORÍS - DOCENTE
  46. Manuela Castro Piñeiro - IES CAMILO JOSÉ CELA- PADRÓN - Docente
  47. Mª PILAR FERRIN IGLESIAS - IES ALEXANDRE BÓVEDA - DOCENTE
  48. Xosé Manuel Pazo Blanco - IES" Concepción Arenal" - docente
  49. Henrique Dacosta - ies Catabois - docente
  50. Rosa Santorum Paz - Facultade de Ciencias da Educación, udc - docente
  51. Germán Torres Canay - CEIP A Escardia - Vilagarcía de Arousa - Pontevedra - Docente
  52. José Luis Sacau Fontenla - IES Fontexeria - Docente
  53. Manuel Souto Vazquez - IES Melide - docente
  54. María Oliva Bargo Buján - CEIP Martagona Melide - docente
  55. Edelmiro López Iglesias - Universidade de Santiago de Compostela - Profesor Titular
  56. Fernando Carrasco - Inspeccion Pontevedra - Docente
  57. María Isabel Mouzo Ameijeiras - Ceip Santo Paio de Abaixo - docente
  58. Maria Couso Rodríguez - CIFP Santiago - Docente
  59. Xoan Xosé Santos Costa - Ies Lauro Olmo - Docente
  60. Adrián Dios Vicente - USC - Facultade de CC Económicas - Investigador
  61. Lourdes Eiroa - CIFP Manuel Antonio - Docente
  62. Darío Burgos Lahuerta - IES Pazo Da Mercé - Estudante
  63. Manuel Míguez Nóvoa - CIFP A Carballeira Marcos Valcarcel - Docente
  64. Pilar Junquera Colmeiro - CPI DE BOQUEIXON - mestra
  65. Cipriano Julio Betegón Castelo - I:E:S: Leixa - Docente
  66. elisa pais lópez - CEIP de lourido - docente
  67. María do Carme Seixas Ares - IES Francisco Asorei - docente
  68. Pascuala Dorado Fernández - CPI Tino Grandío- Guntín - Docente
  69. Xulia Vaz Porto - IES Val do Tea - Docente
  70. Vitor Vaqueiro Foxo - Universidade de Santiago de Compostela - docente
  71. José Carlos Alvar Cerviño - CEIP O Ruxidoiro - Barbadás - - Docente
  72. Sofia Rama Lorenzo - IES Félix Muriel - docente
  73. Mª Cristalina Rodríguez Domínguez - CPI LAUREANO PRIETO - DOCENTE
  74. Fca. Socorro Vázquez Sánchez - CPI Cruz do Sar - Docente
  75. X. Antón Amil García - IES R. Otero Pedrayo - Docente
  76. Mariña Bello Fernández - IES "TOMIÑO" - Docente
  77. María Carmen Ares Rodríguez - CPI Santa Lucía - Docente
  78. María Xesús Pazo Blanco - CEIP María Pita (A Coruña) - Docente
  79. Celso X . López-Pazos - Ensino Permanente de Adultos "Berbes". Vigo - Docente
  80. Elena Martínez Martínez - Ensino Permanente de Adultos "Berbes". Vigo - Docente
  81. Iago López Martínez - Universidade de Vigo- Estudante - Estudante
  82. Ana Gonzalez - Ies Teis - Docente
  83. Alberto López Martínez - Universidade de Vigo - Estudante
  84. Xosé López Somoza - IES GRegorio Fernández - Docente
  85. Xosé Manuel Méndez Díaz - CPI Manuel Suárez Marquier (O Rosal) - Docente
  86. M CONCEPCIÓN RODRÍGUEZ FARIÑA - CMUS MANUEL QUIROGA (PONTEVEDRA) - PROFESORA
  87. Noelia Fernández Sánchez - Particular - Profesora
  88. Sara Martínez Regueira - Uiversidade Santiago de Compostela - Estudante
  89. Antón Castro Ferreiro - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  90. Xosé Antón Parada Fernàndez - IES de Pobra do Caramiñal - Docente
  91. Celso Alvarez Cáccamo - Universidade da Corunha - Professor
  92. Arturo de Nieves Gutiérrez de Rubalcava - Universidade da Corunha - PDI
  93. Xabier Pérez Davila - IES Chapela - Docente
  94. Ramón Fernández Leal - C.R.A. "María Zambrano" - Docente
  95. Jesús Eugenio Otero Campos - CEIP Vilaverde-Mourente - Docente
  96. CONCEPCIÓN ÁLVAREZ MARTÍNEZ - CEIP A PONTE OURENSE - DOCENTE
  97. JOSE MANUEL GARCIA GOMEZ - CPI AURELIO MARCELINO REY GARCIA - DOCENTE
  98. José Antonio Martínez - IES MARIA CASARES - OLEIROS - DOCENTE
  99. Rosa Falcón Chaves - CPI JULIA BECERRA MALVAR - Docente
  100. RICARDO PEREIRA VILLAR - CEIP EDUARDO PONDAL PONTECESO - DOCENTE
  101. DIVINA NUÑEZ LOPEZ - CONSELLARIA DE EDUCACIÓN - MESTRE
  102. José Luis Rodríguez Fernández - IES Escolas Proval - Profesor
  103. Marta Ferreiro Fernández - IES Poeta Días Castro (Guitiriz) - Docente
  104. Raquel Miragaia Rodríguez - I.E.S. Virxe do Mar - Docente
  105. xosé luis vázquez rodríguez - cifp paseo das pontes - docente
  106. María Martínez Fernández - IES Monte Castelo - Docente
  107. David Rodeiro Pazos - Universidade de Santiago de Compostela - Docente
  108. XOSÉ BIEITO ÁLVAREZ LOBARIÑAS - CEP "XOSÉ NEIRA VILAS" - DOCENTE
  109. Mª Dolores Arias Casares - EEI Pedroso-Bamio (Vilagarcía) - Docente
  110. María Dolores - IES S. Clemente - docente
  111. Carlos Francisco Velasco Souto - UDC (Universidade da Corunha - Professor
  112. Concepción Melero Fernández - CEIP de Ponte Sampaio Pontevedra - Docente
  113. Pilar González Rodríguez - Galescola Ilha de Arousa - Mestra
  114. Óscar Suárez Fernández - USC - Docente
  115. Pablo Balsas Barbeira - IES Maximino Romero de Lema - Docente
  116. Susana Sánchez Arins - IES Ilha de Arousa - Docente
  117. Raquel Paz López - EOI Compostela - Professora
  118. asuncion janza franco - ceip de portonovo - docente
  119. Carlos Aymerich Cano - Universidade da Coruña - profesor
  120. laura salgado naveiras - ceip eladia mariño - mestra
  121. J. Carlos Quiroga Díaz - Universidade Santiago Compostela - Professor
  122. Miguel Pavón Freire - IES Fernando Daviña Rey - Docente
  123. Mª CONSUELO VÁZQUEZ CASTRO - CEIP MANUEL MALLO MALLO - DOCENTE
  124. José Baldomir Fernández - Conservatorio profesional de música da Coruña - Docente
  125. Ruth Montes Rodríguez - IES de Mos - Docente
  126. juan jose mariño reino - ies virxe do mar- Noia - docente
  127. monica - ies concepción arenal - docente
  128. Idoia Quintana Urzainqui - Universidade de Santiago de Compostela - investigadora
  129. Laura Martínez Fernández - Particular - Profesora
  130. Manuel Muñiz Besteiro - Ies Gregorio Fernández - Docente
  131. Susana Cid Fernández - USC - Investigadora
  132. Anselmo López Carreira - IES María Soliño-Cangas /UNED-Ourense - docente
  133. PURIFICACION CABIDO PEREZ - IES CACHEIRAS - DOCENTE
  134. Duarte Correa Piñeiro - . - Profesor e sindicalista da CIG
  135. Gabriel de Paz Urueña - IES Monterroso - Docente. Educación Plástica.
  136. Sara Tobío Lamoso - Facultade de Dereito. USC - Estudante
  137. Antón Cortizas Amado - IES CAnido - Docente
  138. José Luis Vázquez Carballido - C.E.I.P. Areouta - Docente
  139. José Alberte Corral Iglesias - Conselheria de Educaçom-Galiza - Jubilado
  140. María Esperanza Fernández Camiñas - IES Xograr Afonso Gómez de Sarria - Docente
  141. Daniel Paradela Dosil - IES Virxe do Mar - Estudante
  142. Mª Pilar Xiráldez Outeda - CEIP Arealonga de Vilagarcía de Arousa - Docente
  143. ROBERTO CARRIL CASTIÑEIRA - CEIP PONTE DO PORTO - DOCENTE
  144. Berta Álvarez Cáccamo - Universidade de Vigo - Docente
  145. Iria Aldomar Dosouto - Facultade de Filoloxìa e Tradución - UVigo - Estudante
  146. Pablo Carracedo Goldar - Ceip San Clemente de César (Caldas de reis) - Docente
  147. Rafael Soneira Do Canto - CEIP Apóstolo Santiago (Santiago de Compostela) - Docente
  148. Fernando Manuel Rodríguez Gómez - C.P.I. Vicente Otero Valcárcel. Carral - Docente
  149. Victor Manuel Blanco López - IES Pontepedrina - docente
  150. Marcos Neira Cabado - Ceip de Tenorio - Docente
  151. sabela dacal usero - escola infantil violonchelo blue - docente
  152. RAMÓN MANUEL VEIGA FERNANDEZ - IES FÉLIX MURIEL RIANXO - DOCENTE
  153. Antón Silva Tubío - CPI da Ribeira - Docente
  154. maria inmaculada alcalde riveiro - ceip a sangriña - auxiliar coidadora
  155. Robert Neal Baxter - Universidade de Vigo - Profesor
  156. María Xosé Fernández Rivas - IES de Arzúa - Docente
  157. Santiago Piñeiro Edreira - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante, Representante en Consello de Goberno
  158. Verónica Martínez Delgado - IES Viana do Bolo - Docente
  159. Alberte Ansede Estraviz - IES David Buján de Cambre (A Coruña) - Profesor
  160. amalia santiago esperón - i.e.s.g.torrente ballester - docente
  161. CARMEN RODRÍGUEZ GERPE - IES MONTE NEME (CARBALLO) - DOCENTE
  162. Anselmor Rodriguez Iglesias - IES TEIS - PAS
  163. José Luis Fernández Pérez - IES Pedregal de Irimia (Meira - Lugo) - Docente
  164. Noa Rodríguez Silva - Universidade de Vigo - Estudante
  165. xosé m. beiras torrado - usc - catedrático xubilado
  166. Nicolasaca Castro Monteiro - IES Fernando Esquio - Docente
  167. JOSÉ LUIS MÉNDEZ FERNÁNDEZ - CONSELLERÍA DE CULTURA - LICENCIADO
  168. Xosé Manoel Alonso Noceda - 'CEIP O Ruxidoiro' - Barbadás (Ourense) - Trabalhador do ensino
  169. Mª VICTORIA RODRIGUEZ RODRIGUEZ - CEIP SAN MARTIÑO- SALCEDO- PONTEVEDRA - DOCENTE
  170. Mª Dolores Ramos Saavedra - CEIP Esteiro - Docente
  171. XOSÉ MARIÑO VARELA - CEIP DE MONTERROSO - DOCENTE
  172. eugenia viéitez pérez - Educación - xubilada
  173. Ilaria De Simone - universidad de ciencia politica - estudiante
  174. Cristina Corral Soilán - IES Xesus Taboada Chivite - Docente
  175. M. Alberte de los Santos Lombardía - EPA Río Lérez, Pontevedra - Docente
  176. Humberto Morán Fraga - EPA Eduardo Pondal da Corunha - Docente
  177. Santiago Cadarso Vazquez - CPI de ATIOS - Docente
  178. concha lopes outeiro - Admom Autonómica (San Caetano) - Trabalhadora
  179. Antonio Mª Rey Dopico - Ceip F. Vales Villamarín (Betanzos) - Docente
  180. Fernando Fresnillo Montero - IES de Fene - Docente
  181. Roberto Touriño González - IES A Paralaia, Moaña - Docente
  182. Francisco Pardo - Ceip de Pobra de Brollón - mestre de primaria
  183. Sebastiana Lage Otero - IES de MEAÑO - Docente
  184. José Ignacio Bartolomé Brizuela - IES A Basella - Docente
  185. Luis Martul Tobío - Universidade de Santiago de Compostela - Docente
  186. pilar allegue aguete - Facultade de Ciencias Xurídicas e do Traballo - Docente
  187. Alfonso Álvarez Cáccamo - CPI Panxón - Xubilado
  188. Pablo Álvarez Álvarez - CIFP A Farixa - Estudante
  189. Mª Jesús Mosteiro López - IES TERRA DE XALLAS - Docente
  190. Gemma Mera Vázquez - CIFP Compostela - docente
  191. Iris Gey López - Centro de Estudos Avante - Docente
  192. Alberto Allegue Leira - IES Cabo Ortegal - docente
  193. Xavier Vence - Universidade de Santiago - Docente
  194. Lourenzo Vidal - ceip Ramón Cabanillas - docente
  195. Mª Dolores Rúa Barcia - IES Laxeiro - Docente
  196. FRANCISCO TEIXEIRO CONDE - I.E.S. DE FOZ - DOCENTE
  197. Xurxo Lois Fernández Pulido - I.E.S. As Insuas - Docente
  198. Mº Benita Rico Fernández - CEIP Luis Pimentel Lugo - docente
  199. Alejandra Kirmayer Cadarso - Universidade da Coruña - Estudante
  200. María Rivas Fernández - Universidade da Coruña - Estudante
  201. Sonia Mendes Da Silva - Universidade da Coruña - Estudante
  202. Ramona Barrio Rodriguez - IES As Fontiñas. SCQ - docente
  203. Frco.Xabier - Molinos Campos - Docente
  204. Fernando Cabido García - IES García Barbón - Docente
  205. Mª Montserrat Castro Rodríguez - Universidade da Coruña - PDI
  206. María Rosa dos Anxos Garrido Burgo - I.E.S. Castro Alobre - Docente
  207. Matias G. Rodrigues - Universidade de Santiago de Compostela - Investigador
  208. Magdalena Barahona - Universidade de Vigo - docente
  209. Jose Manuel Santos - Universidade de Vigo - docente
  210. Sofia Cambeiro Vázquez - Universidade da Corunha - Estudante
  211. Carmen Santiago Lago - IES Concepción Arenal - Docente
  212. Natividade Estévez Lorenzo - Ies da Terra Chá "José Trapero Pardo" - Docente
  213. Alba Romero Diéguez - Universidade de Vigo - Estudante
  214. Victor Manuel Giadás Sánchez - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  215. Laura Sousa Sánchez - UAM - Estudante
  216. Alba Cividanes Ortega - Faculdade de Filologia, USC - Estudante
  217. Paula Fernández Franco - Université Paris 1 Panthéon Sorbonne - Estudante Master 2
  218. Sara Cambeiro Vázquez - Universidade da Corunha, Filologia - Estudante
  219. Patricia Eijo Gómez - Ciencias Políticas, USC - Estudante
  220. xabier omaña casanova - parado - parado
  221. José Luis - UDC - Estudante
  222. Artai Fernández Rodríguez - IES Otero Pedrayo (Ourense) - Estudante
  223. Raquel Vázquez Blanco - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  224. Xosé Manuel Outeiriño Gallego - Fac. de CC. da Comunicación (USC) - Docente
  225. Sila Cela Ferreiro - ESCAC-UB - Estudante
  226. CARME CARRAL CORBACHO - IES JOHAN CARBALLEIRA - ENSINO
  227. Valeria Pasarín Linares - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  228. David Núñez Vila - Facultade de Bioloxía, USC - Estudante
  229. Jorge Núñez Perez - Autónomo (Gandeiro) - REA (Gandeiro)
  230. Beatriz Fariñas Garrote - Universidad Complutense de Madrid - Estudante
  231. Sara Alonso Rodríguez - FLACSO Ecuador - Estudante de maestría
  232. marta quintas vila - usc - estudante
  233. Agostiño Lagoa Fraga - CEIP Prácticas. Ourense - docente
  234. Olaia Tubío Rei - Facultade de Ciencias da Comunicación, USC - Estudante
  235. Montse - USC - Estudante
  236. Uxío Docampo Martínez - IES Rodeira _ Cangas - Docente
  237. pablo romero ogando - Escola Politécnica Superior - estudante
  238. Anxo Teixeiro Fernández - Facultade de Medicina-USC - Estudante
  239. Iván Engroba García - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  240. Noa Fernández Pazo - USC - Estudante
  241. Alberte Paz Calo - Universidade de Vigo - Estudante
  242. Noelia Rodríguez Justo - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  243. María Xesús Pazo Blanco - CEIP María Pita (A Coruña) - Docente
  244. María Xesús Pazo Blanco - CEIP María Pita (A Coruña) - Docente
  245. M. Victoria Villanueva Rguez - IES A PARALAIA - PROFESORA
  246. Isaura Barciela Varela - IES Antón Losada Diéguez - Docente
  247. Mª del Pilar González Casas - CEP Carlos Casares - Docente
  248. María Josefa Goiriz Cabarcos - CEIP QUIROGA BALLESTEROS LUGO - Docente
  249. Ana Teixeira López - Parada - Parada
  250. Mª Paz Peña Villamide - IES de Ames - Docente
  251. maria jesus picallo ferreiro - CPI Santa Lucía , Moraña - docente
  252. Sara García Cabeza. - Universidade de Santiago de Compostela, Facultade de Veterinaria (Campus de Lugo). - Estudante.
  253. Susana Comesaña Álvarez - Centro privado - Docente
  254. Ana Martínez Piñeiro - Universidade de Vigo - Bibliotecaria
  255. antonio piñeiro seage - rianxo - economista
  256. Pablo Prado Fernández - Facultade de Ciencias da Comunicación da USC - Estudante
  257. Xiana Rodil Fernandes - Universidade de Santiago de Compostela - investigadora precária
  258. MANUEL LOPES ZEBRAL - PENSIONISTA - PENSIONISTA
  259. jose manuel souto lamas - ceip san xoan de filgueira - mestre
  260. Gladys García Fernández - CRA Antia Cal - Docente
  261. José Alberto García Suárez - IES Eduardo Pondal - Santiago - Docente
  262. Alba Cambeiro Cernadas - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  263. Antia Balseiro Quelle - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  264. pedro m cortegoso gago - IES CHAN DO MONTE - ESTUDANTE
  265. Silvia Barros Cerviño - IES Lamas de Abade - Docente
  266. FELIX PAZ CASTAÑAL - IES TERRA DO XALLAS - DOCENTE
  267. Xulio Mariño Ruiz - IES Monte Carrasco - Docente
  268. Miguel Rios Torre - IES Rosalia de Castro, Santiago de Compostela - Professor
  269. Ricardo Veiga Rial - IES Muralla Romana - Docente
  270. Jessica Nogueira Castro - USC - Estudante
  271. Mª Purificación Martínez Bouzas - epa IES Fernando Blanco, Cee - mestra
  272. Marisa Vidal - IES de Barro - docente
  273. Miguel Pérez Caramés - Ies de Barro - Docente
  274. R. Lois Ferradás Blanco - Universidade de Santiago de C. - Docente
  275. Ignacio Valverde - IES - docente
  276. Susana Rodríguez Pons - IES de Barro - Docente
  277. Soledad González Sánchez - Xubilada - Colaboro con distintas Asociacións sociais....
  278. maria jesús picallo - CPI Santa Lucía , Moraña - docente
  279. Pablo Dominguez Villacañas - Facultade de Psicoloxía - Estudante
  280. Jurjo Torres Santomé - Universidade da Coruña - Docente
  281. Robert Neal Baxter - Universidade de Vigo - Docente
  282. Maurício Castro Lopes - Escola Oficial de Idiomas de Ferrol (GALIZA) - Docente
  283. Jose Angel Brandariz Garcia - Facultade de Dereito - Universidade da Coruña - Docente
  284. Cathryn Teasley - Universidade da Corunha - Professora
  285. Celeste Seoane - EOI A Coruña - Docente
  286. Eva Sueiro Gil - Facultade de Veterinaria (Lugo) - Estudante
  287. Comités - Universidades e centros de ensino do país - Estudantes
  288. Brais Pedreira Taboada - Facultade de Filisofía - Estudante
  289. Clara Baliñas Vidal - IES Lamas de Abade - Estudante
  290. Antía Borrajo Parente - Facultade de Educación Social - Estudante
  291. Javier Villar Aguilar - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  292. Víctor Martínez Varela - Universidade de Santiago de Compostela, facultade de Física - Estudante
  293. Begoña Martínez Varela - IES Chapela - profesora
  294. Xosé Manuel Outeiriño Gallego - Fac. de Ciencias da Comunicación. USC - Profesor
  295. Andrés García Cid - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  296. Isabel Fernandez Picos - ceip Fermin Bouza Brey (Ponteareas) - docente
  297. Rochi Nóvoa Vázquez - CEIP RODOLFO NUÑEZ - DOCENTE
  298. LUZ TUBIO FACHADO - CPI EUSEBIO LORENZO BALEIRON - MESTRA XUBILADA
  299. Denís Núñez Vázquez - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  300. Miguel Barcala Iglesias - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  301. Carlos Francisco Velasco Souto - Universidade da Corunha - PDI
  302. Roberto Touriño González - IES A Paralaia Moaña - Docente
  303. Lucía Vecino Souto - USC - Estudante
  304. Javier Soria Domínguez - USC - estudante
  305. Olalla Rodil Fernández - Sermos Galiza - Xornalista
  306. María Isabel Suárez Fernández - Consellería dde Educación - Docente
  307. Xemma Fernández - Parada - Docente
  308. Alba Cuba Dorado - Universidade de Vigo - Doutoranda
  309. xiana rodil fernandes - nas ruas - viver
  310. Xoan Manoel Sande Muñiz - Sergas - Administrativo
  311. Ernesto Vázquez-Rey Farto - Facultade de Dereito - Universidade da Coruña - Estudante, Membro do Consello de Goberno
  312. Ana Miranda - Galiza-Bruxelas - Voceira BNG Europa
  313. Clara Fernández Franco - RESAD, Real Escuela Superior de Arte Dramático - Estudante
  314. josé ramón farré mel - colexio manuel peleteiro - docente
  315. Sausan Farid Martinez - Cidade da Cultura - Administrativa
  316. Diego Calviño Fernández - CPI A Xunqueira - Docente
  317. Iris Franco - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  318. Ángela Fraga María - Fundación Juan Soñador - Educadora Social
  319. Estefania Eléxpuru Boullosa - Accem - Traballadora social
  320. Eva Ramos Luis - CHUS - Investigadora
  321. Amantia Coello Rodriguez - ningún - Psicóloga
  322. CRISTINA PLANIOL - NINGUNO - PENSIONISTA
  323. Laura Seco Benso - IES Cabañas - Docente
  324. María del Mar López González - Facultade de Filoloxía da USC - Estudante
  325. DARIO MARTIN ESCALA - UNIVERSIDAD DE SANTIAGO DE COMPOSTELA - INVESTIGADOR EN FORMACION
  326. Antonio Pérez Casas - Universidade de Santiago - PAS
  327. Martín Coego Pérez - Escola Técnica Superior de Enxeñaría (USC) - estudante
  328. Martín Tomé Mosquera - Facultade de Xeografía e Historia (Universidade de Santiago de Compostela) - Estudante
  329. Iván Rodríguez Iglesias - Facultade de Filosofía-USC - Estudante
  330. Andrés del Valle Souto - Universidade de Santiago de Compostela - Estudante
  331. Inma Rodríguez Marqués - Facultade de Filoloxía- USC - Estudante
  332. Ánxeles Bouzó Fernández - IES Escolas Proval - docente
  333. Noemi Santamaría Estévez - Facultade de Filoloxía - Estudante
  334. Laura Prado Fernández - Universidade de Vigo - Estudante
  335. Sonia Villar Berdulles - Cifp Carlos Oroza - Estudante
  336. Laura Porteiro Balsa - Facultade de ciencias empresariais e económicas da USC - Estudante
  337. Mauro Gómez Lamela - Facultade de Dereito, USC - Estudante
  338. Teresa Pérez Lousame - Facultade CC da Comunicación - USC - Estudante
  339. Oscar Fernández Guzman - EMMSC - Docente
  340. María García López - Autónoma - Peluquería
  341. Xoana Pardo Abuín - Facultade de Ciencias da Comunicación - Estudante
  342. Antón Costa Rico - Fac. de CC. da Educación - Docente
  343. leonardo fernandez - autonomo - parado
  344. Orlando Maseda Núñez - USC - Estudante de Grao de Mestre de Educación Primaria
  345. Saleta Chao Rivas - Facultade de Ciencias da Educación, Grao en Pedagoxía - Estudante
  346. Jorge Manuel Piñeiro Naval - Escola Universitaria de Traballo Social - Estudante
  347. Breogán Martínez Gómez - USC - Estudante
  348. Lucas Gómez Sal - Facultade de Ciencias da Comunicación, USC - Estudante
  349. Alberte Pagán Vázquez - IES Espinheira - Docente
  350. cristina martínez tejero - Faculdade de Filologia, USC - investigadora
  351. Carmen Fernández Morante - Universidade de Santiago de Compostela - PDI
  352. Olga María Cárcamo - Facultade de Historia e Xeografía - Estudiante
  353. Fátima Raad Verea - Facultade de Medicina - Estudante
  354. Xoán Carlos Garrido Couceiro - IES Chano Piñeiro - Profesor de Filosofía